Forum dyskusyjne
Wszystkie wiadomości :: Nowa wiadomość :: Subskrybcja forumJeszcze jedno :)
Szef, 2013-09-18 09:04:24Jedna taka, a w zasadzie da pytania.
Jak sporym problemem byłoby dorobienie możliwości wyboru czy na profilu mają się pokazywać odległości w tabeli dla kolizji.
Czy możliwe jest umieszczenie tylko kolizji na samym profilu z odnośnikiem w dół co to i na jakim zagłębieniu lub rzędnej, jednak bez wrzucaniu liczb w tabelę?
A drugie pytanie: czy na rysunku schematu dałoby radę wybrać pokazywanie rzędnych wg:
Rzędna projektowanego terenu
Rzędna dna studni
Rzędne odpływów i dopływów?
I czy nie byłoby możliwości przesuwania opisów na schemacie sieci - byłoby rewelacyjnie. Czasem nachodzą się na siebie.
ja wiem że w kadzie można to robić, jednak im mniej w cadzie tym lepiej.
Pzdr
Re: Jeszcze jedno :)
wisowski, 2013-09-18 09:44:26: Jedna taka, a w zasadzie da pytania.
: Czy możliwe jest umieszczenie tylko kolizji na samym profilu z odnośnikiem w dół co to i na jakim zagłębieniu lub rzędnej, jednak bez wrzucaniu liczb w tabelę?
Wyłączenie informacji o kolizji w tabeli: Konfiguracja - Rysunek - Parametry - Wpisz w miejscu kolizji [...]
Co do informacji zawartych na odnośniku to polecam wykorzystywanie zmiennych np.: @z jako zagłębienie zamiast konkretnej wartości liczbowej. Może się okazać, że wykorzystując zmienne wystarczy jeden typ opisu dla wszystkich kolizji. Szczegółowy opis dostępnych zmiennych znajduje się w pliku pomocy w rozdziale Edytor kolizji.
: A drugie pytanie: czy na rysunku schematu dałoby radę wybrać pokazywanie rzędnych wg:
: Rzędna projektowanego terenu
: Rzędna dna studni
: Rzędne odpływów i dopływów?
Opis węzła oraz odcinka można zdefiniować na zakładce Podgląd w Panelu (uruchamiany np. klawiszem [F4]). Przykładowe opisy znajdują się na listach rozwijalnych. Oczywiście można dodać swoje posługując się zmiennymi (szczegóły w pliku pomocy, rozdz. Dokumenty skojarzone).
Zastanowię się nad rozróżnianiem przez program opisów dla węzłów ze studzienką i bez niej. Póki co można zdefiniować ogólnie dla węzła.
: I czy nie byłoby możliwości przesuwania opisów na schemacie sieci - byłoby rewelacyjnie. Czasem nachodzą się na siebie.
To raczej nie wchodzi w grę. Póki co pozostaje ew. korekta w programie CAD.
Re: Jeszcze jedno :)
Anonim, 2013-09-18 10:17:54: : Jedna taka, a w zasadzie da pytania.
: : Czy możliwe jest umieszczenie tylko kolizji na samym profilu z odnośnikiem w dół co to i na jakim zagłębieniu lub rzędnej, jednak bez wrzucaniu liczb w tabelę?
:
: Wyłączenie informacji o kolizji w tabeli: Konfiguracja - Rysunek - Parametry - Wpisz w miejscu kolizji [...]
:
: Co do informacji zawartych na odnośniku to polecam wykorzystywanie zmiennych np.: @z jako zagłębienie zamiast konkretnej wartości liczbowej. Może się okazać, że wykorzystując zmienne wystarczy jeden typ opisu dla wszystkich kolizji. Szczegółowy opis dostępnych zmiennych znajduje się w pliku pomocy w rozdziale Edytor kolizji.
:
: : A drugie pytanie: czy na rysunku schematu dałoby radę wybrać pokazywanie rzędnych wg:
: : Rzędna projektowanego terenu
: : Rzędna dna studni
: : Rzędne odpływów i dopływów?
:
: Opis węzła oraz odcinka można zdefiniować na zakładce Podgląd w Panelu (uruchamiany np. klawiszem [F4]). Przykładowe opisy znajdują się na listach rozwijalnych. Oczywiście można dodać swoje posługując się zmiennymi (szczegóły w pliku pomocy, rozdz. Dokumenty skojarzone).
:
: Zastanowię się nad rozróżnianiem przez program opisów dla węzłów ze studzienką i bez niej. Póki co można zdefiniować ogólnie dla węzła.
:
: : I czy nie byłoby możliwości przesuwania opisów na schemacie sieci - byłoby rewelacyjnie. Czasem nachodzą się na siebie.
:
: To raczej nie wchodzi w grę. Póki co pozostaje ew. korekta w programie CAD.
Dzięki za odpowiedź.
Pzdr
Re: Jeszcze jedno :)
Anonim, 2013-09-18 10:56:59: : : Jedna taka, a w zasadzie da pytania.
: : : Czy możliwe jest umieszczenie tylko kolizji na samym profilu z odnośnikiem w dół co to i na jakim zagłębieniu lub rzędnej, jednak bez wrzucaniu liczb w tabelę?
: :
: : Wyłączenie informacji o kolizji w tabeli: Konfiguracja - Rysunek - Parametry - Wpisz w miejscu kolizji [...]
: :
: : Co do informacji zawartych na odnośniku to polecam wykorzystywanie zmiennych np.: @z jako zagłębienie zamiast konkretnej wartości liczbowej. Może się okazać, że wykorzystując zmienne wystarczy jeden typ opisu dla wszystkich kolizji. Szczegółowy opis dostępnych zmiennych znajduje się w pliku pomocy w rozdziale Edytor kolizji.
: :
: : : A drugie pytanie: czy na rysunku schematu dałoby radę wybrać pokazywanie rzędnych wg:
: : : Rzędna projektowanego terenu
: : : Rzędna dna studni
: : : Rzędne odpływów i dopływów?
: :
: : Opis węzła oraz odcinka można zdefiniować na zakładce Podgląd w Panelu (uruchamiany np. klawiszem [F4]). Przykładowe opisy znajdują się na listach rozwijalnych. Oczywiście można dodać swoje posługując się zmiennymi (szczegóły w pliku pomocy, rozdz. Dokumenty skojarzone).
: :
: : Zastanowię się nad rozróżnianiem przez program opisów dla węzłów ze studzienką i bez niej. Póki co można zdefiniować ogólnie dla węzła.
: :
: : : I czy nie byłoby możliwości przesuwania opisów na schemacie sieci - byłoby rewelacyjnie. Czasem nachodzą się na siebie.
: :
: : To raczej nie wchodzi w grę. Póki co pozostaje ew. korekta w programie CAD.
:
: Dzięki za odpowiedź.
:
: Pzdr
A jak wpisać na schemacie aby wpisaywał mi redną terenu projektowanego, potem t\rzędna dna studni i nstp. pozostałe rzędne??
Pzdr
Re: Jeszcze jedno :)
wisowski, 2013-09-18 11:24:20: A jak wpisać na schemacie aby wpisaywał mi redną terenu projektowanego, potem trzędna dna studni i nstp. pozostałe rzędne??
Proszę umieścić poniższą linię jako opis węzła:
@_td_rzedna_terenu_proj - @_td_rzedne_dna
Tak jak wcześniej pisałem obecnie można zdefiniować jeden opis węzła (bez względu na to czy jest w nim studnia czy nie). Co do rzędnej dna studni to na razie się nie da. Dam znać jak coś wymyślę w tym względzie.
--
Pozdrawiam
Re: Jeszcze jedno :)
wisowski, 2013-09-18 20:09:54: : A jak wpisać na schemacie aby wpisaywał mi redną terenu projektowanego, potem trzędna dna studni i nstp. pozostałe rzędne??
W wersji testowej dodałem możliwość ustalenia na rysunku schematu niezależnego szablonu opisu dla węzła oraz dla węzła ze studzienką.
Proszę umieścić poniższą linię jako opis węzła ze studzienką:
@_td_rzedna_terenu_proj/@_ts_rzedna_dna/@_td_rzedne_dna
--
Pozdrawiam
Re: Jeszcze jedno :)
Anonim, 2013-09-18 11:46:18: : A jak wpisać na schemacie aby wpisaywał mi redną terenu projektowanego, potem trzędna dna studni i nstp. pozostałe rzędne??
:
: Proszę umieścić poniższą linię jako opis węzła:
: @_td_rzedna_terenu_proj - @_td_rzedne_dna
:
: Tak jak wcześniej pisałem obecnie można zdefiniować jeden opis węzła (bez względu na to czy jest w nim studnia czy nie). Co do rzędnej dna studni to na razie się nie da. Dam znać jak coś wymyślę w tym względzie.
: --
: Pozdrawiam
Dzięki bardzo
Pzdr
Re: Jeszcze jedno :)
Anonim, 2013-09-18 09:06:29: Jedna taka, a w zasadzie da pytania.
: Jak sporym problemem byłoby dorobienie możliwości wyboru czy na profilu mają się pokazywać odległości w tabeli dla kolizji.
: Czy możliwe jest umieszczenie tylko kolizji na samym profilu z odnośnikiem w dół co to i na jakim zagłębieniu lub rzędnej, jednak bez wrzucaniu liczb w tabelę?
: A drugie pytanie: czy na rysunku schematu dałoby radę wybrać pokazywanie rzędnych wg:
: Rzędna projektowanego terenu
: Rzędna dna studni
: Rzędne odpływów i dopływów?
: I czy nie byłoby możliwości przesuwania opisów na schemacie sieci - byłoby rewelacyjnie. Czasem nachodzą się na siebie.
: ja wiem że w kadzie można to robić, jednak im mniej w cadzie tym lepiej.
:
: Pzdr
Z tymi kolizjami mam na myśli to, że w tabeli pod profilem pokazują się odległości itp. dla kolizji. Tego bym nie chciał, i żeby był np. wybór. Na rysunku profilu niech będą z odnośnikiem tylko w dół.
Pzdr
Bieżąca wersja:3.20
Znajdź nas na Facebooku
Ostatnio na forum
- Re: brak wartości przy otwieraniu pliku
wisowski, 2017-01-31 - brak wartości przy otwieraniu pliku
mreason, 2017-01-31 - Re: Tabelka rysunkowa
wisowski, 2016-12-12 - Re: Tabelka rysunkowa
Anonim, 2016-12-11 - Re: Tabelka rysunkowa
wisowski, 2016-12-10
Ocena użytkowników
Średnia wyliczona na podstawie 10 ostatnich ocen w skali od 1 (bardzo zła) do 5 (bardzo dobra).
Najczęściej tworzone profile
Wyniki tworzone są automatycznie na podstawie 50 ostatnich ankiet wypełnionych przez użytkowników.